Anime and creations

Forum dedicat desenelor japoneze si imaginatiei, pe care o puteti pune in functiune oricand si cum vreti!!!Bine Ati Venit!!!!!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

(+18) Virus excentric

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
cannabis.romantic
Writer

feminin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 24
Localizare : la mn...la tn..la altii..pe unde apuc :D
Joburi/Distractii : sa frec menta
Stare de spirit : SaD :|
Data de inscriere : 19/06/2008

MesajSubiect: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 12:36 pm

NU ESTE FACUT DE MINE nu stiu cui i apartine dar mi-a placut la nebunie si trebuie sa-l cititi si voi pt k este un fic extraordinar de frumos( acesta nu se ia in considerare la votare)

am acord de la Admin .. tbx :*

Picuri de apa durerosi se coboara incet,lin,patrunzand parka sticla precum o lama,pielea…
Aburul sufocant pune stapanire pe incaperea incarcata de sentimente profunde,emotii,dureri apasatoare…
Dusul continua sa lase apa fierbinte sa curga trecand peste nivelul cadei si scurgandu-se pe gresia alba..
O fasie rosiatica strapunge apa,sagetand-o puternic si amestecandu-se cu ea ,rezultand o usuara nuanta rosiatica…
Relle sta cu capul sprijinit de marginea cadei,restul corpului fiind scufundat in apa.Privirea ii este nemiscata,ochii parand a fi doua |
perle pierdute in largul marii…
Machiajul negru negru ii este intin pe intreaga fata iar rujul de un rosu sangeriu inca se mai pastreaza pe buzele carnoase…Isi riodica usor mana de sub apa aruncand lama si privindu-si noua taietura ce isi face si ea loc printer alte cateva zeci de cicatrici…
Cu forte aproape minime opreste dusul si se aseaza din nou la locul obisnuit.Acum in schimb isi duce genunchii la piept punandu-si buzele pe ei si lasand o urma vizibila de ruj…
Minutele se scurg incet,incet o data cu picurii ce cad in jos pe oglinda…Aburul se risipeste,apa se raceste iar buzele ei incep sa capete o culoare rece de un violet tulburaor.Barbia incepe sa ii tremure iar sangele sa ii se inchege pe mana.Fara sens…
Relle priveste in neant suspinand si plangand…dar…fara lacrimi…poate sunt doar fictive sau au secat…
Se ridica apoi incrucisandu-si mainile in juru;l sanilor pan ace ajunse la un halat…Calca in balta ce era pe jos si se pune in fata oglinzii dupa care o sterge….scapa halatul jos si se priveste socata….speriata…Fata alba ca de var ii iese in evidenta…o lacrima mare,rebela, ii brazdeaza obrazul si ajunge pana pe buza de jos..e sarata,dar plina de amaraciune…
Cu ultimele puteri isi ia halatul si deschide usa,patrunzand in camera ei…
Se aseaza in genunchi langa pat si un ras satanic ii se zareste pe chip…ridica usor salteaua privind toate secretele ei ascunse acolo..Le scoate pe rand:o ciocolata,un flacon de pastille,pachetul de tigari,o seringa folosita,mai multe lame ruginite si….o poza patata de sange…
O lasa imediat jos ducandu-se intr-un colt al camerei asezandu-se se cu genunchii la piept si clatinandu-se…
“Nu,te rog nu….”repeta mereu cu o voce tremuranda,dureroasa.. “nuuu…’’repeta Relle

haide ma astept la cateva comm ...adik e un fic axcelent..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.akai-shiroi.forumz.ro
~the^last^kiss~
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 487
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 12:44 pm

prima!!!!!

stiu ficul, insa nu exact, nu l-am citit pe tot (daca ma intrebati de ficul Why me? vi-l zic pe de rost Razz)... e foarte dureros... sunt unele scene care pe mine m-au facut sa vars lacrimi pentru personaj...
pare putin nebuna la inceput, vorbind singura dupa cum se pare...
nu face bine drogandu-se, dar in stiu ca ea isi gaseste alinarea...
merci mult ca pui ficul !!!

NEXT!!!!!!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://your-imagination.forumcreativ.ro
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 23
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in orasul fara suflete
Joburi/Distractii : Sa ma tai cu lama
Stare de spirit : Negativist, Pesimist

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 6:44 pm

eu am citit tot fic-ul si poat spune ca este fic-ul meu preferat, nici un fic nu ma impresionat niciodata asa de mult ca acesta

este foarte bine scris si naratiunea si dialogul se impina perfect

Prima parte este extrem de frumoasa..si chiaar dureroasa..imi mie mila de Relle:(
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.redmoonkaulitz.hi5.com
cannabis.romantic
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 7:07 pm

hade mah fetelor in loc sa sariti cum commuri ca e un fic bestial voi ce faceti ????

deci nu puteti spune ca nu va place...pentru ca nu ati crede nici voi ce ziceti..

ma rog mai astept macar un comm si pun nextu
Sus In jos
*Stelutsa De Ciucalata*
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 65
Localizare : somewhere
Stare de spirit : annoyed
Data de inscriere : 17/06/2008

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 8:05 pm

uhm.. nu prea vreau sa fiu un ghimpe care sa strice toata distractia, dar ai incercat sa aflii cine e autorul si sa ii ceri voie sa ii postezi ficul? Smile

nu de alta dar poate ca autoarea sau o prietena de`a ei s`ar putea inregistra pe forum si cand ar vedea ficul..ar putea sa se iste scandal..

anyway, vad ca fetele vor nextul asa ca ce ar fi sa il pui? :>

eo: madeleine
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://alynutza-madeline.hi5.com
cannabis.romantic
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 9:28 pm

Dha am incercat sa caut autoarea

si nu .. nu am gasit-o

asta e.. dak o sa se supere o sa se supere si gata.. oricum parerea mea e ca ar trebui sa fie mandra.. k toata lumea vrea sa aiba ficul ei pe forum ...

si pana la urma am specificat k nu e facut de mine... nu pot sami iau eu drept de autoare ..da nu pot sa zic nici cine e autoarea ..

k si acum nextul ...

Cap 1

Germania,Hamburg,2006..O tara ciudata,un oras ciudat si un an la fel…este viziunea adultilor,avand in vedere modul liber de exprimare,extravaganta adolescentilor,orientarile lor musicale,vestimentare si sexuale…
Pe strazile orasului se pot cunoaste multe,se poate vedea tot ceea ce acest secol ne poate darui…uimirea nu mai este atat de mare la vederea unui travestit caraghios plimandu-se pe tocuri si impiedicandu-se la fiecare pas si nici la vederea a doi baieti imbratisati pe o banca in parc,sarutandu-se si mangaindu-se fara retineri…
Intr-o tara a personajelor publice excentrice,evenimentele mondene sunt la tot pasul..De la mari artisti ai televiziunii,de la politicieni ipocriti,si vedete arogante,pana la trupe usuoare,tinere cu dorinta de afirmare doar prin acordul catorva note musicale…
Poate ar trebui luata in seama si incultura,lipsa de respect a persoanelo simple ce pretend a fii intelepte si o extraordinara conceptie despre viata.
Toate acestea formneaza un tot al modernismului,al ipocriziei si al cretinismului de zi cu zi…O viata cotidiana usoara.o societate plina de inhibitii de pretinderi ,de afirmatii nefondate si de placeri indeplinite chiar in mijlocul strazii…Pare anormal?Poate ca da,poate ca nu..Depinde de varsta si de gradul de inteligenta…
Asta e tot ce ascunde Germani?Hamburg?2006?
Nu,asta e doar o fatada a ei..Sa nu uitam de iubirile absurde dintre tineri si de relatii destramate sau abia construite…Dragoste?dorinta?Pasiune?nu prea cred…Banalitate?poate ca asta e raspunsul
Sio bineinteles ca in afara de aceste lucruri mai pot fii si “nimicuri”precum droguri,violuri,accidente intentionate,sinucideri…zi de zi,pas cu pas…
Dar cine crede pana nu se loveste de ele?poate nici ea,nici el..cine si-ar imagina ca persoana langa care te asezi intr-un tramvai,te poate duce la spulberarea sperantelor,dorintelor,idealurilor?
Cuvintele dure sunt realitatea,iar cele dulci,visul…tu ce traiesti?
Vis sau realitate?

fetele pe bune daca nu va place vorbesc cu admin si il trimite la arhiva
Sus In jos
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer

feminin
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in orasul fara suflete

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iun 21, 2008 9:32 pm

mie imi place 9

e cel mai bun fic!!

Poi eu l-am mai citit si stiu ce urmeaza:)

Imi place mult cum descrie totul..Despre sentimetne..si cea ce "ascunde orasul"

next:)
Sus In jos
~the^last^kiss~
Admin
Admin

feminin
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Dum Iun 22, 2008 4:25 pm

Citat :
Germania,Hamburg,2006..O tara ciudata,un oras ciudat si un an la fel…este viziunea adultilor,avand in vedere modul liber de exprimare,extravaganta adolescentilor,orientarile lor musicale,vestimentare si sexuale…
Pe strazile orasului se pot cunoaste multe,se poate vedea tot ceea ce acest secol ne poate darui…uimirea nu mai este atat de mare la vederea unui travestit caraghios plimandu-se pe tocuri si impiedicandu-se la fiecare pas si nici la vederea a doi baieti imbratisati pe o banca in parc,sarutandu-se si mangaindu-se fara retineri…
Intr-o tara a personajelor publice excentrice,evenimentele mondene sunt la tot pasul..De la mari artisti ai televiziunii,de la politicieni ipocriti,si vedete arogante,pana la trupe usuoare,tinere cu dorinta de afirmare doar prin acordul catorva note musicale…
Poate ar trebui luata in seama si incultura,lipsa de respect a persoanelo simple ce pretend a fii intelepte si o extraordinara conceptie despre viata.

partea asta e un adevar al zilelor noastre. este foarte bine descrisa conceptia unor oameni asupra vietii in care traim.

Citat :
Cuvintele dure sunt realitatea,iar cele dulci,visul…tu ce traiesti?

asta este din nou un adevar. dulcegarelile care ti le arunca cineva sunt uneori niste cuvinte pe care le aruncam pentru a nu ni se usca gura. daca spui ceva din respect e alta, dar in ziua de azi unii au uitat semnificatia cuvantului, dar mai ales ca exista asa ceva!

Citat :
Dar cine crede pana nu se loveste de ele?poate nici ea,nici el..cine si-ar imagina ca persoana langa care te asezi intr-un tramvai,te poate duce la spulberarea sperantelor,dorintelor,idealurilor?

din nou un adevar si chiar foarte bine subliniat. niciodata nu stii la ce te poti astepta de la viata, aceasta avand nu numai suisuri, ci si cobarasuri, uneori nu prea placute. dragostea e un joc al vietii, facut pentru a ne incerca limetele, nebunia din mintea noastra.

deci mie imi place extraordinar de mult ficul!!!
va spun ca nu-l mai stiu asa de bine, dar savurez fiecare cuvantel din el, litera cu litera. este un fic ce poate fi oricand real, subliniid moravurile societatii noastre din ziua de azi, si poate de maine.

NEXT!!!!!!

Sus In jos
^..::~nymphetamine~::..^
Plin de creativitate
Plin de creativitate

feminin
Numarul mesajelor : 239
Localizare : In your shadow...in your darcking life>:).....In your beautiful nightmare>:)>:)>:)
Joburi/Distractii : laugh....laugh......and laugh=))
Data de inscriere : 22/06/2008

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Dum Iun 22, 2008 7:51 pm

e superb.....spune adevarul verde in fata......atat de realist....nu cred ca am mai citit ficul dar o sa-l citesc acum cu mare placere....descrierea este absolut superba....si eu cum sunt o fana a descrierii:X :X :X :X :X :X
next pls 9
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
cannabis.romantic
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Lun Iun 23, 2008 5:42 pm

Cap 2 inceputul visului

Dar totusi traiesti fara sa visezi?iubesti fara sa visezi?’’Te iubesc..’’spui fara sa visezi?
O banca,o tigara,o fata…nimic anormal.Poate iesi chiar ceva romantic din asta….venirea unui baiat,cateva vorbe dulci,aprinderea unei alte tigari si invitarea la un coniac..
Aceste banalitati nu existau pentru ea…
Relle pur si simplu fuma o tigara intr-un parc de la periferia orasului.
Blugi rupti,largi,un tricou cu semne obscene ,cuvinte vulgare si sapca trasa pe ochi…erau armele perfecte impotriva ‘’pustanilor de doi lei’’ce indrazneau sa o priveasca…
Saisprezece ani si jumatate…o varsta caracterizanta pentru ea…Rebela,fumatoare,indrazneata,fermecatoare prin felul ei de a fii dar…virgina…
Relle considera acest lucru un impediment,o povara groaznica si rusinoasa…
Nici nu era de mirare,dat fiind faptul ca traia intr-un mediu tampit,in care totul se strangea intr-un singur cuvant:REPROS..
Aceasta se ridica de pe banca si arunca tigara calcand-o cu putere razbunandu-se parca pe ea…
Privii pentru cateva momente cerul innorat,incarcat de ploaia ce abia astepta sa se reverse peste pamant…
‘’Ce romantica am devenit..’’isi zise ea aproape soptit si razand pe infundate…
Relle continua sa isi parcurga drumul lipsit de sens,agale… se mai lovea de diferiti pustani ce indrazneau sa o aclame…nici macar nu ii privea ci stramba din nas dupa care mergea mai departe indiferenta…desi nu avea parca nici o noima,drmul ei parea hoatarat….pleca apoi privirea luptand contra vantului ce se intetise ….
Sus In jos
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Lun Iun 23, 2008 5:46 pm

ohh:(..acum urmeaza ce rau pt ea:(..

ca d'aia se numeste asa Sad: hmmdragutza descriere;))

haide next
:123:
Sus In jos
Plin de creativitate
Plin de creativitate

feminin
Localizare : In your shadow...in your darcking life>:).....In your beautiful nightmare>:)>:)>:)

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Lun Iun 23, 2008 5:56 pm

ce frumos a descris autoarea........ma enerveaza atitudinea ei.....e atat de indiferenta cu toti si toate........mdeah....whatever.........
gandeste cam prost.....cum sa fii virgina e o povara?.....virginitatea arata puritatea persoanei....ca un fel de fruct interzis.....da' ei ia ajuns fumul de tigara la creier si gandeste total opus....vedeti 8 ....de'asta nu e fumatul sanatos 8 ......
next :123:
Sus In jos
cannabis.romantic
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Mar Iun 24, 2008 11:37 am

Cap 3… Adevar dureros

Dupa cateva zeci de minute ramase singura…doar ea cu vantul,cu bancile si cu frunzele ce cadeau lin pe jos…Grabi pasul spre casa si isi baga mainile in buzunarul blugilor…
Privii in spate…nimic…in fata…nimic…in lateral….nimic…
Suspina adanc si isi trase cozorocul astfel incat okii nu ii se vedeau deloc….
Pasii ii erau repezi dar apasati,iar suflul din ce in ce mai greoi…Intunericul si el se ;lasa din ce in ce mai repede apasandu-I parka intreaga fiinta….drumul era atat de lung…pasii atat de inceti…Auzea parka voci,rasete,pasii altora in urma….copacii Ii zambeau parka si isi lasau crengile pe obrazul ei….
‘’Nuuuuu..’’striga ea si se aseza pe banca….’’Nu din nou..’’si scoase din buzunarul de la spate doua pastille…Le lua in palma si le privii atent….’’Nenorocitelor..’’dupa care le baga in gura si le mesteca in scarba….in acele momente pielea ii se zbarli si cazu intr-o stare ciudata….
Incepu din nou sa zambeasca,isi incrucisa mainile in jurul ei si pleca din nou spre casa….dar totusi…sentimentele de frica persistau…grabi din nou pasul simtindu-se urmarita…imagini neclare ii apareau in fata iar in spate simtea cum o umbra ar vrea sa o atinga..
Se intoarse speriata abia respirand si isi puse mana in piept cand vazu silueta unui barbat inalt,cu o privire ucigatoare si cu un trup bine sculptat…Barbatul se apropie de ea profitand de neputinta ei si ii puse mana in gat…
‘’Maine…aceeasi ora,acelasi loc…’’
Vocea groasa,hotarata ii strapunse auzul fetei,iar ochii lasara sa curga doua lacrimi mari si grele ca de plumb pe obrazul palid…..
Barbatul se intoarse si cu pasi mari,rari se indeparta prin ploaia deasa, acum…
Relle isi puse mana la inima si se sprijini de un copac…Il urmari pana ce nu se mai facu vazut dupa care se lasa in fund spijinindu-se cu capul de trunchiul arborelui…
Cand constientiza ceea ce se intamplase pleca spre casa,pasii impleticindui-se iar buzele luand culoarea mucegaiului…
Sus In jos
Plin de creativitate
Plin de creativitate

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Mar Iun 24, 2008 1:02 pm

ce frumos s-a descris...drogurile astea.......ce fac din om......cn era barbatul ala?ce treaba avea cu ea?.....de ce maine acelasi loc aceeasi ora?
Sus In jos
cannabis.romantic
Writer

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Joi Iul 03, 2008 5:11 pm

Cap 4…Singuratate…

Ajunse in cele din urma in casa unde se trenti in pat pe perna patata de rimelul ce se scurge in fiecare noapte in somnul ei…
Pleca apoi in baie la vesnica oglinda si se privii minute in sir…isi studie fiecare particica a fetei,a corpului…poate fara sens…nu ii pasa…zari pe barbie un cos…il stoarse…incepu apoi sa se penseze oftand la fiecare firicel smuls…In momentele de maxima concentrare in spatele oglinzii ii aparu chipul lui…Acelui barbat din parc…’’Nuuuu..’’zbiera ea si se intoarse insa nu mai era nimeni…
Se intoarse din nou si privii in oglinda unde il zari din nou…
Halucinatiile o tulburau si acum…atinse oglinda cu toata palma lasand o urma vizibila…
Se retrase repede in camera si scoase de sub pat multimea de ciocolati mici si incepu sa le manance respirand din nou din ce in ce mai greu…Le termina neasteptat de repede dupa care ascunse ambalajele sub saltea…se intinse pe jos pierzandu-se cu privirea….
Isi puse mainile in jurul abdomenului si se incolaci de durere…se taraia pur si simplu pe jos fara sa aiba nici glas sa zbiere…
Cu forte aproape minime ajunse la toaleta unde vomita intentionat….
Ramase cu capul pe WC timp de cateva minute dupa care se ridica si isi spala chipul secat de putere,fara culoare ,apoi isi lua vesnicul ruj de un rosu sangeriu…..
Il privii si incepu sa scrie pe oglinda si pe gresie cuvinte dure,pline de inteles…,ipotetice…’’Kill my self slowly…’’…’’Sad,alone,in front of death…’’…..
Dupa inca cateva ore in care doar calmantele isi putura face efectul,Relle cazu intr-un somn profound scufundandu-se in vise,tulburari cerebrale,transpiratii reci scurse pe trupul fierbinte…..
Sus In jos
Plin de creativitate
Plin de creativitate

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Joi Iul 03, 2008 10:33 pm

si nextul asta a fost super:X:X:X:X::X:X:X:X::X:X::X.......
pana la urma tipul ala ce e?
a vomitat de la ciocolata?...
numai calmantele au putut-o facesa adoarma si sa uite de durere......
Sus In jos
~the^last^kiss~
Admin
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   Sam Iul 12, 2008 2:48 pm

ReRe mi-a cerut sa-l mut caci nu poate intra.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: (+18) Virus excentric   

Sus In jos

(+18) Virus excentric
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and creations :: Arhive :: Arhive fan-ficuri-
Mergi direct la: